Home / Dom i Wnętrze / Modne dodatki i meble kuchenne – poznaj najświeższe trendy!

Modne dodatki i meble kuchenne – poznaj najświeższe trendy!

Twoje wysłużone meble kuchenne nadają się wyłącznie do wymiany? A może wreszcie kupiłeś swoje wymarzone mieszkanie, które należy wyposażyć? Nie mogłeś trafić lepiej! Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom szukającym kuchennych inspiracji! Jakie trendy będą rządzić w kuchennych pomieszczeniach w tym sezonie? Sprawdź!

Stylowe meble kuchenne w wyrazistych kolorach

Białe, zimne kompozycje odchodzą do lamusa. Czołowi producenci mebli stawiają obecnie na meble kuchenne wykonane z wysokiej jakości płyt MDF pokrytej laminatami lub folią o matowym wykończeniu. Popularne do niedawna kolekcje w białym kolorze czy o drewnopodobnej strukturze ustąpiły miejsca meblom w wyrazistych, ciemnych barwach – granatu, butelkowej zieleni, antracytu, czerni, bordo. Matowe, głębokie barwy w połączeniu z prostym designem wnoszą do kuchni luksus i styl. Niezwykle eleganckie meble pięknie prezentują się ze złotymi dodatkami, marmurem, naturalnym drewnem.

Otwarty układ

Kuchnia coraz rzadziej stanowi odrębne pomieszczenie. W nowoczesnych projektach strefa kuchenna łączy się z salonową, tworząc spójną, atrakcyjną całość. Rezygnacja ze ścianek działowych na rzecz otwartego układu to również prosty sposób na powiększenie niedużego mieszkania i dodanie aranżacji „oddechu”.

Meble kuchenne bez górnych szafek

W nowoczesnych kuchniach rola szafek górnych jest mocno zredukowana. Meble kuchenne prezentują się znacznie ciekawiej, kiedy nad blatem znajdują się jedynie płytki lub lekkie, otwarte półki. To rozwiązanie jednak nie zawsze sprawdza się w małych mieszkaniach, gdzie dolne szafki, szuflady i kosze cargo nie są w stanie pomieścić wszystkich artykułów spożywczych, akcesoriów i sprzętu używanego do gotowania.

About KarolinaZajac

Check Also

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu jest niezbędnym krokiem dla każdego …

Najnowsze komentarze

No comments to show.