Home / Ciekawe / Jak wybrać kask do jazdy konnej?

Jak wybrać kask do jazdy konnej?

Kask do jazdy konnej zawsze powinien zostać wybrany w sposób indywidualny. Należy unikać takich rzeczy, jak pożyczanie kasku. Chociażby ze względów higienicznych. Źle dopasowany, czy też cudzy kask, może obniżać poziom bezpieczeństwa podczas jazdy na koniu.

Dla każdego odpowiedni kask

W obecnych czasach oferta sklepów jeździeckich jest tak duża, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni kask do jazdy konnej. Nie tylko, jeśli chodzi o rozmiary dla osób dorosłych, ale również dla dzieci. Jeżeli chodzi o najmłodszych jeźdźców, to można wybrać kaski posiadające regulację. Wtedy kask będzie rósł wraz z dzieckiem, a dorosły będzie miał pewność, że maluch ma odpowiednie zabezpieczenie, które starczy mu na długi czas. Aczkolwiek należy także pamiętać o systematycznej wymianie kasków.

Kask do jazdy konnej z wentylacją

Warto zwrócić uwagę na to, czy kask posiada wentylację. Na rynku dostępne są dwa rodzaje: takie z okienkami wentylacyjnymi lub bez. Jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość, to powinien postawić na wentylację, dzięki czemu głowa będzie miała szansę na to, aby “odetchnąć” podczas jazdy. Jest to jak najbardziej wskazane w okresie letnim, kiedy na dworze mamy do czynienia z wysokimi temperaturami. Warto również sprawdzić, czy kask został wyposażony w wentylowaną podszewkę, którą będzie można zdjąć i wyprać. Jest to jedna z najlepszych, a do tego higienicznych wersji, która dedykowana jest zarówno dla dzieci, jak również dla osób dorosłych. Od tego, jaki kask zostanie kupiony, zależy zdrowie wszystkich jeźdźców. 

 

About KarolinaZajac

Check Also

Dlaczego warto zainwestować w dobry tusz do drukarki?

Sporo osób zastanawia się nad tym, dlaczego warto zainwestować w dobry tusz do drukarki i …

Najnowsze komentarze

No comments to show.