Home / Dom i Wnętrze / Najmodniejsze trendy w kuchniach – inspiracje

Najmodniejsze trendy w kuchniach – inspiracje

Kuchnia nie musi być sztampowa i przewidywalna – przekonują architekci i projektanci wnętrz. Stworzenie niebanalne zabudowy nie jest trudne. Warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy i zadecydować, które rozwiązania okażą się najtrafniejsze w naszych kuchniach.

Praktyczna wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna to rozwiązanie niezwykle chętnie wykorzystywane. Wyspa w kuchni sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Wnętrze wyspy daje dodatkową przestrzeń do przechowywania, a jej blat posłuży jako dodatkowa przestrzeń robocza. Wystarczy też dostawić do wyspy kilka wygodnych stołków barowych, by wyspa zmieniła się w stół do podawania śniadań czy porannej kawy dla domowników. Wyspa może być wykorzystana zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i loftowych czy angielskich.

Aneksy kuchenne – rozwiązanie do mniejszych mieszkań

Nowoczesne budownictwo coraz chętniej wykorzystuje rozwiązanie aneksu kuchennego. W ten sposób możliwe jest lepsze zarządzanie przestrzenią, jak również wykreowanie funkcjonalnego wnętrza. Aneksu to otwarte na salon kuchnie, które przełamują bariery techniczne. Kuchnie takie warto zabudować pod sam sufit, by wykorzystać jak najwięcej przestrzeni do przechowywania. Kuchnia w formie aneksu może być wykonana w dowolnym stylu.

Przeszklenia – nadaj kuchni optycznej lekkości

Przeszklenia w kuchni są obecnie chętnie wykorzystywane – i to bez względu na styl wybrany przez projektanta. Przeszklenia witryn sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, nadając przestrzeni optycznej lekkości. Przeszklenia pozwalają na eksponowanie ulubionych talerzy, filiżanek, mogą być dodatkowo podświetlone, dzięki czemu meble kuchenne nabierają oryginalnej oprawy. Przeszklenia tworzone są najczęściej ze szkła hartowanego.

 

About KarolinaZajac

Check Also

Transformacja ogrodu dzięki ekskluzywnym meblom

Transformacja ogrodu dzięki ekskluzywnym meblom Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak niewielka zmiana w przestrzeni może …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
lenaogrod.com.pl kie-pioro.pl zobacz