Home / Zdrowie i Uroda / Cellulit – dlaczego się pojawia i jak z nim walczyć?

Cellulit – dlaczego się pojawia i jak z nim walczyć?

Samodzielna walka z cellulitem może przysporzyć sporo trudności. Pomarańczowa skórka jest wyjątkowo oporna na tradycyjne metody modelowania sylwetki. Dlatego nawet szczupłe i wysportowane osoby często nieskutecznie zmagają się z tym problemem. Jeśli dieta, ćwiczenia i balsamy antycellulitowe nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto zwrócić się ku medycynie estetycznej. Poznaj zabiegi, które pomogą Ci w walce z cellulitem.

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit to nieprawidłowości występujące w podskórnej tkance tłuszczowej. Komórki tłuszczowe kumulują się pod skórą i tworzą charakterystyczną chropowatą strukturę, przypominającą pomarańczową skórkę. W zależności od rodzaju cellulitu i jego stadium może być on bardzo widoczny i bolesny albo ujawniać się dopiero po zmarszczeniu skóry. Pomarańczowa skórka pojawia się najczęściej tam, gdzie wstępuje więcej tkanki tłuszczowej, czyli na udach, pośladkach, brzuchu i łydkach.

Problem cellulitu dotyczy przede wszystkim kobiet. Do jego powstawania przyczyniają się predyspozycje genetyczne, nadmierna masa ciała, wysokoprzetworzona dieta, a także zmiany hormonalne (wzrost poziomu estrogenów). Pomarańczowa skórka tworzy się najczęściej w okresie dojrzewania, po ciąży i w trakcie menopauzy. Na cellulit bardziej narażone są osoby pracujące w pozycji siedzącej, mało aktywne fizycznie.

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit jest problemem złożonym, dlatego wymaga kompleksowego podejścia. Walkę z pomarańczową skórką warto rozpocząć od zmiany stylu życia. Dotyczy to zarówno diety, jak i aktywności fizycznej. Wypijanie dużej ilości płynów w ciągu dnia, posiłki bogate w warzywa, pełnoziarniste źródła węglowodanów – to wszystko może przyczynić się do poprawienia jakości skóry i zmniejszenia cellulitu. Regularne ćwiczenia, kilka razy w tygodniu pomogą w spaleniu tkanki tłuszczowej i ujędrnieniu ciała. Jeśli zdrowy tryb życia okazuje się niewystarczający, warto wspomóc się skutecznymi zabiegami modelowania sylwetki – radzi ekspert z Kliniki Miracki w Krakowie.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Endermologia

Endermologia to zabieg, którego działanie opiera się na masażu. Skóra stymulowana jest przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w elektronicznie sterowane rolki. Ciało ugniatane jest w różnych kierunkach, dzięki czemu dochodzi do drenażu limfatycznego, pobudzenia mikrokrążenia oraz przebudowy kolagenu w skórze. Efektem serii zabiegów endermologii jest wyraźne wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry.

Fala uderzeniowa

Zabieg falą uderzeniową (akustyczną) to procedura, która świetnie radzi sobie z usuwaniem cellulitu w każdym stadium rozwoju, nawet bardzo zaawansowanym. Fale akustyczne charakteryzują się wysoką mocą i szerokim zasięgiem. Ich celem jest rozbicie podskórnych komórek tłuszczowych odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu. Podczas zabiegu pobudzony zostaje również drenaż limfatyczny oraz produkcja nowych włókien kolagenowych.

Mezoterapia igłowa

W usuwaniu cellulitu pomocne są również zabiegi iniekcyjne. W tym celu używa się specjalnych preparatów, których zadaniem jest uszkodzenie podskórnych komórek tłuszczowych. Mogą to być również substancje o działaniu detoksykacyjnym oraz antyoksydacyjnym. Mezoterapia igłowa może być stosowana zarówno jako zabieg antycellulitowy, jak i procedura profilaktyczna, zapobiegająca powstawaniu pomarańczowej skórki.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

About KarolinaZajac

Check Also

Przebarwienia – zapobieganie i zwalczanie. Sprawdzony zabieg na plamy posłoneczne

Słońce, chociaż przyjemne dla skóry, w nadmiarze może jej zaszkodzić. Długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie …

Najnowsze komentarze

No comments to show.