Home / Dom i Wnętrze / Znajdź parasol ogrodowy i ciesz się latem w pełni

Znajdź parasol ogrodowy i ciesz się latem w pełni

Jaki parasol ogrodowy okaże się najlepszy do naszego ogrodu czy na taras? Wybór nie jest prosty – najlepsi producenci oferują nam dzisiaj wiele interesujących propozycji, które dopasowane są do różnorodnych potrzeb. Parasol ogrodowy to dzisiaj nie tylko funkcjonalny dodatek, ale również przedmiot, który pozwoli w prosty sposób podnieść estetykę otoczenia.

Znajdź parasol ogrodowy, który pozwoli na odpoczynek w cieniu

Najważniejszym zadaniem parasola ogrodowego jest zapewnianie nam cienia w trakcie upalnych dni. Obecnie parasole ogrodowe posiadają szerokie czasze, których bok może dochodzić nawet do 4 metrów długości. Taki baldachim nad naszymi głowami pozwoli nam korzystać z bliskości natury nawet w najbardziej gorące dni.

Parasol ogrodowy konstruowany jest w taki sposób, aby móc regulować kąt padania cienia. Najnowsze parasole posiadają kilka takich punktów regulacji, co znacząco ułatwia jego użytkowanie. Warto również wspomnieć o tym, że parasol ogrodowy umieszczony jest na ruchomej stopie, przez co może być on rotowany o 360 stopni wokół własnej osi.

Jak tworzone są parasole ogrodowe?

Nowoczesny parasol ogrodowy tworzony jest z myślą o łatwości jego użytkowania i trwałości. Wykorzystane materiały to na przykład aluminium malowane proszkowo – ten rodzaj tworzywa pozwala na stworzenie stabilnego stelaża zabezpieczonego przed działaniem wilgoci i rdzy. Czasza parasola ogrodowego wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwa poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, promieniowaniem UV, kurzem. Tkanina czaszy zachowuje odpowiednią pozycję ułożenia dzięki sprężynom naciągowym. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. W okresie jesieni i zimy warto przykrywać parasol pokrowcem ogrodowym.

 

 

 

About KarolinaZajac

Check Also

Transformacja ogrodu dzięki ekskluzywnym meblom

Transformacja ogrodu dzięki ekskluzywnym meblom Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak niewielka zmiana w przestrzeni może …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
zobacz ishcourse.pl myana-bg.org