Home / Zdrowie i Uroda / Walka z czasem

Walka z czasem

Bezlitośnie upływający czas odciska piętno na naszym wyglądzie. Idealnie gładką, pozbawioną zmarszczek cerą jest nam dane cieszyć się do mniej więcej 25. roku życia. Po przekroczeniu tej granicy z roku na rok siatka bruzd coraz bardzie się zagęszcza i pogłębia. Dlaczego tak się dzieje? Czy możliwe jest cofnięcie powstałych zmian i spowolnienie powstawania nowych? Sprawdź!

Dlaczego skóra się starzeje?

Stopniowa utrata napięcia i sprężystości skóry spowodowana jest powolną degradacją elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego – naturalnie występujących w skórze substancji odpowiadających za młodzieńczą świeżość i napięcie skóry. Niestety, im jesteśmy starsi, tym bardziej ich ilość spada, a jakość się obniża. Brakuje również związków (między innymi witamin), które pobudzają ich naturalną produkcję.

Fotoodmładzanie – rewolucyjny zabieg zatrzymujący czas

Niestety, nawet najdroższe kremy, sera i peelingi nie są w stanie w sposób trwały i skuteczny cofnąć zmian powstałych na skórze. Chcąc zniwelować oznaki starzenia, coraz większa rzesza osób decyduje się nieco pomóc naturze i kieruje swoje kroki do gabinetu medycyny estetycznej. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje multum nowoczesnych zabiegów, które łagodnie, a zarazem skutecznie działają na wewnętrzne warstwy skóry. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy fotoodmładzanie. Podczas wizyty w gabinecie lekarz dokładnie oczyszcza skórę, a następnie poddaje ją działaniu lasera, który usuwa z jej powierzchni wszelkiego rodzaju nierówności, przebarwienia i drobne blizny. Dodatkowo wiązka laserowa stymuluje produkcję kolagenu – drogocennej substancji odpowiadającej za napięcie i jędrność skóry. Więcej praktycznych informacji na temat innowacyjnej metody walki z oznakami starzenia znajdziesz na stronie  shar-pol.pl.

About KarolinaZajac

Check Also

Diagnostyka: Doppler tętnic szyjnych jako klucz do zdrowia serca

Rozwój technologii medycznych odgrywa kluczową rolę w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń. Jedną z najnowszych …

Najnowsze komentarze

No comments to show.