Home / Ciekawe / Trudne decyzje podczas zakupu pierwszych nart skiturowych

Trudne decyzje podczas zakupu pierwszych nart skiturowych

Narty skiturowe Atomic są niezwykle popularne na rynku sportów zimowych, co też sprawia, że stanowią najczęstszy wybór wśród osób, które swoją przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. Jeżeli nie mamy pojęcia jaki model nart skiturowych Atomic wybrać, najlepiej poradzić się profesjonalistów, którzy zatrudnieni są w sklepach ze sprzętem narciarskim.

Jak wybrać narty skiturowe Atomic?

Cała przygoda z uprawianiem tak zwanego skitouringu rozpoczyna się od nart. Wybór odpowiednich nart skiturowych Atomic nie należy do najprostszych, a szczególnie dla tych, którzy swoją przygodę dopiero rozpoczynają i tak naprawdę nie mają pojęcia, na co zwrócić uwagę., dlatego też na sam wybór odpowiednich nart warto poświęcić dłuższą chwilę i sprawdzić różne możliwości. W przypadku, kiedy nie mamy pojęcia na co się zdecydować, warto poradzić się specjalistów, którzy dobiorą nam idealne narty, a przy tym też nie wydamy na nie fortuny. Wybierając narty skiturowe atomic jednym z podstawowych parametrów na jaki należy zwrócić uwagę już na samym początku zakupów jest odpowiednia długość nart.

Na rynku funkcjonuje przekonanie, że należy tu brać tylko pod uwagę wzrost danego użytkownika, to jednak sam dobór nart wcale nie jest taki prosty. Choć długość nart dobieramy do wzrostu, to jednak należy brać pod uwagę także wagę danego klienta, stopień zaawansowania jazdy czy też preferowaną aktywność, czyli to do czego narty mają nam głównie służyć. Kiedy w planach są długie wycieczki skiturowe, wówczas optymalne będą narty nieco krótsze od wzrostu właściciela.

Zbyt krótkie narty skiturowe Atomic

Narty skiturowe Atomic nie mogą być jednak zbyt krótkie, ponieważ jeżeli będą za krótkie wówczas nie będą dobrze trzymały się śniegu i terenu w jakim będziemy się poruszać. Tu warto założyć też pewne wahania, które powinny wynosić od 5 do 10 cm, aczkolwiek tego typu założenia nie są regułą, i czasami danemu użytkownikowi może lepiej jeździć się na nartach nieco krótszy niż sugeruje to jego wzrost czy waga. Wszystko zależy od stylu jazdy i zaawansowania jeżdżenia na nartach skiturowych, co też później przekłada się na dobór odpowiednich nart. Tak naprawdę należy kierować się tutaj zasadą wyboru nart opartą na tym, co komu pasuje, dzięki temu dobierzemy idealny narty nie sugerując się jakimiś ogólnie istniejącymi założeniami. Na pewno warto też poradzić się specjalistów, którzy w sklepie podczas zakupów ocenią wszystkie parametry i dobiorą najlepszą długość nart skiturowych Atomic. Korzystając z ich pomocy będzie mieć pewność, że narty będą dobrane we właściwy sposób, a my nie wrzucimy pieniędzy w błoto.

About KarolinaZajac

Check Also

Dlaczego warto zainwestować w dobry tusz do drukarki?

Sporo osób zastanawia się nad tym, dlaczego warto zainwestować w dobry tusz do drukarki i …

Najnowsze komentarze

No comments to show.