Home / Zdrowie i Uroda / Piękna i nietuzinkowa biżuteria dla pań

Piękna i nietuzinkowa biżuteria dla pań

Biżuteria nie wychodzi z mody – zmieniają się tylko jej rodzaje, wykończenie, zdobienia. Współcześnie mamy olbrzymi wybór dotyczący biżuterii: możemy szukać jej zarówno w sieciowych salonach jubilerskich, jak i niewielkich zakładach prowadzonych przez indywidualnych specjalistów. Bez względu na to, gdzie kupujemy warto mieć podstawową wiedzę, która pozwoli kupować nam wartościowe przedmioty dla siebie i dla bliskich.

Wybieramy metal: złoto, srebro

Podstawą w wyrobach jubilerskich są metale szlachetne – najbardziej cenione jest oczywiście złoto. Musimy być świadomi różnic w jego próbach: w sklepach jubilerskich znajdziemy biżuterię tworzoną ze złota próby 585, 333, 750. Pamiętajmy, że im więcej złota w stopie, tym biżuteria bardziej miękka i plastyczna, podatna na uszkodzenia. Niewielka ilość złota sprawia, że biżuteria jest mniej wartościowa.

Srebro to chętnie wykorzystywany metal – jest znacznie tańszy od złota, przez co i sama biżuteria nie jest droga. Srebro doskonale nadaje się do wyrobu kolczyków, pierścionków. Ze względu na swoje właściwości jest ono podatne na uszkodzenia, zarysowania i odkształcanie.

Kamienie szlachetne i półszlachetne

Szukając nietuzinkowego pierścionka zaręczynowego najczęściej myślimy o diamentach. Warto wiedzieć, że jubilerzy tacy jak savicki.pl mają nam znacznie więcej do zaoferowania! Nowoczesna biżuteria tworzona jest z wykorzystaniem szerokiego wachlarza kamieni szlachetnych i półszlachetnych, które nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale też często są znacznie piękniejsze niż klasyczne diamenty. Do najchętniej wybieranych kamieni szlachetnych wymienia się szafiry, szmaragdy, rubiny. Często kamienie te zestawiane są z kamieniami półszlachetnymi: topazami, ametystami, granatami.

Check Also

Urządzenia HI-TEch dla poprawy kondycji skóry pacjentów. Prezentujemy sprzęt do diagnostyki skóry i leczenia trądziku od PCZK dla salonów kosmetycznych

Od teraz Twój salon kosmetyczny może oferować swoim klientom nowoczesne rozwiązania, które rozwiążą ich problemy …

https://bhtm.org/duze-lampy-solarne-poprawa-bezpieczenstwa-w-ogrodzie/ https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/ https://stolpo.pl/jak-odzywiac-sie-w-czasie-jesieni-i-zimy/