Home / Dom i Wnętrze / Noże dopasowane do potrzeb!

Noże dopasowane do potrzeb!

Nowoczesny nóż kuchenny to absolutny niezbędnik, bez którego codzienne gotowanie czy przygotowywanie potraw byłoby właściwie niemożliwe. Innowacyjne noże oferowane dzisiaj przez topowych producentów to produkty, które umożliwią nam realizowanie marzeń kulinarnych. Jakie noże wybierać i na co zwracać uwagę podczas ich kupowania?

Nóż szefa kuchni – funkcjonalne narzędzie w naszym domu

Jednym z najchętniej wybieranych jest bez wątpienia nóż szefa kuchni – ten rodzaj noża sprawdzi się podczas wielu prac kuchennych: krojenia, szatkowania, filetowania. Nowoczesne noże kuchenne tego typu odznaczają się sporą długością oraz ostrzami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Poprzez połączenie stopu stali z pierwiastkami takimi jak chrom czy wanad możliwe stało się uzyskanie pewnego stopnia elastyczności ostrza, co znacząco ułatwia filetowanie czy krojenie pod wybranym kątem. Rękojeść noża szefa kuchni może być wykonana z naturalnego drewna lub też tworzyw antypoślizgowych. W obu przypadkach rękojeść jest odpowiednio profilowana, by nóż wygodnie leżał w dłoni i aby krojenie przebiegało w sposób bezpieczny. Ważne jest także wyważenie noża – dzięki temu krojenie czy szatkowanie będzie znacznie wygodniejsze.

Zestaw noży kuchennych

Chcąc zaoszczędzić sobie czasu i kłopotu warto pomyśleć o zestawie noży – takie komplety oferowane są przez najlepszych producentów. W komplecie znajdziemy najczęściej 4-6 noży dedykowanych do mięs, warzyw, krojenia serów, pieczywa. Z pewnością zachwyci nas design takiego zestawu: stojaki na noże tworzone są z materiałów takich jak stal czy naturalne drewno – podobnie jak w przypadku samych noży. Stojak z nożami może być nie tylko elementem pozwalającym na bezpieczne przechowywanie noży – odpowiednio zaprojektowane stojaki staną się funkcjonalnymi ozdobami w naszych kuchniach!

 

 

Check Also

Nowoczesna czy też tradycyjna granatowa kuchnia z salonem

To w jakich zestawieniach wybierze się kolor granatowy, zdecyduje o tym, czy będzie się miało …