Home / Dom i Wnętrze / Nowoczesne okna dźwiękoszczelne

Nowoczesne okna dźwiękoszczelne

Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowy – mówią specjaliści i producenci okien. Nowoczesne okna diametralnie różnią się od produktów oferowanych na polskim rynku jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj okna zaskakują nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również świetnym wykonaniem. Wśród nich warto zwrócić uwagę na okna dźwiękoszczelne.

Hałas – czy okna dźwiękoszczelne go zmniejszą?

Hałas jest dzisiaj olbrzymim problemem, dotykającym przede wszystkim mieszkańców dużych miast. Nieustanny hałas jest przyczyną pogarszania się samopoczucia, jak i naszego zdrowia. Hałas może utrudniać odpoczywanie, sen, wpływać na nasz nastrój. Najczęściej na problem hałasu narażeni są mieszkańcy dużych miast, szczególnie centrów, ale również przestrzeni położonych blisko lotnisk czy dworców kolejowych. Czy istnieje skuteczna bariera przed hałasem?

Decydując się na kupno mieszkania w mieście przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, jak w skuteczny sposób chronić się przed hałasem. Jednym z rekomendowanych rozwiązań są okna dźwiękoszczelne proponowane przez topowych producentów. Nowoczesne okna dźwiękoszczelne znacząco podniosą komfort naszego życia i sprawią, że będziemy odpoczywać i relaksować się skuteczniej.

Jak działają okna dźwiękoszczelne

Okna dźwiękoszczelne są w stanie skutecznie minimalizować hałas dochodzący z ulicy – szacuje się, że klasyczne okna posiadają współczynnik izolacji hałasu na poziomie 30dB, a typowe okna dźwiękoszczelne mogą pochwalić się wartością nawet do 46dB! Doskonałe parametry tłumienia to zasługa przede wszystkim zastosowania trzech szyb, ale również tego, w jaki sposób szyby wklejane są w ramę. Wiele uwagi poświęca się również temu, aby komponenty wspierały izolację dźwiękową.

 

 

About KarolinaZajac

Check Also

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu jest niezbędnym krokiem dla każdego …

Najnowsze komentarze

No comments to show.