Home / Zdrowie i Uroda / Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Nasze włosy codzienne narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. W okresie zimy problem jest podwójny: częste zmiany temperatury, elektryzujące włos nakrycia głowy, rozdwojone końcówki, brak odżywienia. Jak dbać o włosy w okresie zimy, aby zawsze wyglądały one pięknie? Sekret tkwi w odpowiednich szamponach, odżywkach i maskach!

Znajdź kosmetyki dopasowane do swoich włosów

Podstawą w pielęgnacji jest określenie potrzeb naszych włosów i skóry głowy. W sklepach i hurtowniach znajdziemy szeroki wybór produktów przeznaczonych zarówno do włosów normalnych, jak i często stylizowanych, koloryzowanych, z problemami z nadmiernym wydzielaniem sebum. Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru warto zapytać zaufanego fryzjera o radę.

Zadaniem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum, kurzu, ale i wszelkich zabrudzeń. Szampon nie powinien wyjaławiać skóry głowy – może to spowodować nadmierne wydzielanie łoju, przetłuszczanie się skóry głowy i włosów.

Jaką odżywkę wybrać?

Odżywka do włosów to produkt, który powinien na stale zagościć w naszych łazienkach i kosmetyczkach. Odżywka ma za zadanie przede wszystkim ułatwić rozczesywanie mokrych włosów – to szczególnie ważne, kiedy włosy są długie i gęste. Zadaniem odżywki jest również wnikanie do struktury włosa i odżywianie jej. W tym celu producenci proponują nam różnorodne kosmetyki o ciekawych składach. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się produkty posiadające naturalny skład lub też wyciągi z roślin. Takie produkty nie tylko skutecznie odżywiają, ale również uelastyczniają włos i pozwalają na zamknięcie jego łusek po procesie pielęgnacji. Wśród rekomendowanych marek wymienia się produkty Matrix, Kerastese Paris czy Wella Professionals.

 

Check Also

Urządzenia HI-TEch dla poprawy kondycji skóry pacjentów. Prezentujemy sprzęt do diagnostyki skóry i leczenia trądziku od PCZK dla salonów kosmetycznych

Od teraz Twój salon kosmetyczny może oferować swoim klientom nowoczesne rozwiązania, które rozwiążą ich problemy …

https://www.gama-sklep.com.pl/a/394-kuchnia-pod-sufit https://lekkie-pioro.pl/praktyczny-i-ladny-dywan-tarasowy/ adwokaci katowice