Lechuza – niemiecka jakość

Dużo i byle jak – to właściwie znak naszych czasów. W sklepach ogrodniczych czy w sklepach z działem ogrodniczych doniczek pełno we wszystkich kolorach tęczy. Ale gdy weźmie się jedną czy drugą to okaże się, ma zadziory, jest bardzo cienka, nie ma otworu, wzór ma nijaki, a kolor, co widać na pierwszy rzut oka, szybko wyblaknie. Na szczęście na tych półkach są też solidne produkty.

Donice Lechuza

Wystarczy powiedzieć Lechuza, niemiecki producent, by od razu z doniczką skojarzyła się solidność, wysoka jakość, bardzo dobre wykonanie. Bo w tym świecie, zalewanym plastikowymi, marnej jakości produktami, chodzi o to, by nabywać porządne rzeczy. Doniczka, której materiał pod wpływem słońca, pęknie. Doniczkę bez otworu w dnie także wyrzucimy, jeśli okaże się, że przez brak odpływu wody korzenie rośliny zgniły. Warto więc postawić na niemiecką jakość.

Jakie są doniczki Lechuza?

Uwagę zwraca ich prosta i klasyczna forma oraz raczej stonowane kolory. To już pierwsze kryterium, by postawić je w klasycznych wnętrzach, biurach, korytarzach, ogródkach, balkonach czy tarasach. Zdarzają się nieco inne wymyślne formy, bo Lechuza tworzy swoiste serie – jest firmą nowoczesną, chce dostarczać swoje produkty także tym, którzy wolą inne style. By dostarczać produkty najwyższej jakości, niemiecki producent stosuje najwyższej jakości granulat polipropylenu, które dodatkowo pokrywa warstwą specjalnego lakieru. Uzyskana w ten sposób struktura materiału jest odporna niekorzystne działanie czynników atmosferycznych (nie pęka pod wpływem mrozu, nie odbarwia się) oraz uszkodzenia mechaniczne tj. stłuczenia, złamania. Donice Lechuza oznaczają duże ułatwienie prac pielęgnacyjnych. Po pierwsze dlatego, że rośliny wsadza się do poręcznych wyjmowanych wkładów. Gdy nadchodzi zima i rośliny np. trzeba przenieść do cieplejszych pomieszczeń, nie trzeba przenosić całej doniczki – wystarczy wyjąć roślinę z wkładem. Po drugie donice (prawie wszystkie modele) posiadają system nawadniania Lechuza. To duże ułatwienie dla tych, którym zdarza się zapominać o regularnym podlewaniu lub, z racji wykonywanego zawodu, gdzieś często wyjeżdżają. Po zainstalowaniu systemu w doniczce, po upływie ok. 6 miesięcy (mniej więcej tyle czasu potrzebuje system korzeniowy, aby się odpowiednio rozwinąć) roślina pobiera wodę z systemu i przez 12 tygodni nie wymaga naszej interwencji. Po upływie tego czasu musimy jedynie uzupełnić zapas wody.

Pielęgnacja roślin to fascynujące zajęcie. Tym łatwiejsze, gdy ma się odpowiednie wyposażenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

https://together.mn.co/posts/66401209?utm_source=manual zobacz wiecej https://motulinka.com/kp/rozki-beciki-niemowlece/muslinowe-beciki-muslinowe/