Home / Dom i Wnętrze / Które drzwi balkonowe przesuwne będą najlepszą propozycją?

Które drzwi balkonowe przesuwne będą najlepszą propozycją?

Wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb, jakie mają klienci. Dostępne są bowiem różne drzwi balkonowe przesuwne, które pomagają stworzyć małe lub duże przeszklenia. To właśnie dzięki nim do domu będzie przedostawać się duża ilość światła dziennego.

Drzwi balkonowe przesuwne  – poszczególne rodzaje

Każdy konsument powinien być tego, jakie drzwi balkonowe przesuwne dostępne są w obecnej chwili u producentów. Wybór nie jest łatwy, ale finalnie uda się podjąć jakąś decyzję:

  • drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne – najbardziej funkcjonalne, dzięki którym można stworzyć przeszklenia ogromnych rozmiarów. Maksymalne rozmiary, jakie można przy ich pomocy osiągnąć to 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości. Aczkolwiek, wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji budynku. Do wyboru są drzwi, które mogą mieć od dwóch do czterech kwater.
  • drzwi tarasowe przesuwne – można je rozpoznać po tym, że zdecydowana większość przeszklenia znajduje się w części nieprzesuwnej. Konstrukcja jest niezwykle lekka, a do środka pomieszczenia przedostaje się duża ilość światła dziennego. Skrzydło drzwi przesuwa się po szynie, jaka jest zamontowana w części progowej. Otwieranie takich drzwi nie sprawia żadnych problemów.
  • drzwi tarasowe odstawno-przesuwne i uchylno-przesuwne – modele, które powinny pojawić się w miejscach, gdzie można wykonać małe przeszklenia. Mogą one mieć maksymalnie do 3 metrów szerokości. Wysokość to maksymalnie 2,5 m. Modele wyposażone są w specjalne hamulce, których funkcją jest łatwiejsze domknięcie całości. 

About KarolinaZajac

Check Also

Meble Loftowe – Synonim Nowoczesnego Minimalizmu

W erze, gdzie minimalizm spotyka się z industrialną surowością, meble loftowe stają się nieodłącznym elementem …

Najnowsze komentarze

No comments to show.