Home / Dom i Wnętrze / Jakie rolety do sypialni wybrać?

Jakie rolety do sypialni wybrać?

Sypialnia jest tym pomieszczeniem, które nie może obyć się bez przysłonięcia okien. Czy to z potrzeby prywatności, czy żeby uchronić się rano przed promieniami słońca, rolety są bardzo przydatne. Na rynku mamy sporo opcji do wyboru, którym warto się przyjrzeć.

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Pierwsza rzecz o której musimy zdecydować, to umiejscowienie rolet. Jeśli estetyka jest kwestią priorytetową, najlepszym wyborem będą rolety wewnętrzne lub też żaluzje. Z kolei jeśli najważniejsza jest prywatność, warto zastanowić się nad roletami zewnętrznymi, które mają wiele zalet, m.in.:

  • zwiększenie bezpieczeństwa w domu pod względem ochrony antywłamaniowej
  • zwiększenie izolacji termicznej oraz akustycznej budynku
  • zabezpieczenie okien przed czynnikami atmosferycznymi, co przedłuża ich żywotność
  • regulacja doświetlenia pomieszczeń.

Można też oczywiście zamontować i rolety zewnętrzne i wewnętrzne, co zaspokoi zarówno potrzebę zwiększonej ochrony jak i uzupełni wystrój wnętrz. Jeśli już zdecydujemy się na montaż osłony wewnątrz pomieszczenia, stajemy przed kolejnym wyborem.

Żaluzje czy rolety?

Oba rozwiązania mają wiele zalet, a wybór zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji oraz wystroju dekorowanego wnętrza. Warto również sięgnąć po poradę od profesjonalistów z Rolety Bochnia – Op Invest, firmy zlokalizowanej z Bochni przy ul. Brzeska 47A, z którą skontaktowac się można pod numerem 723 600 100. Wieloletnie doświadczenie firmy pomoże dopasować produkt do wymagań klienta. Żaluzje są powszechnym i wygodnym rozwiązaniem. Składają się z wielu listewek (inaczej lamelek), które mogą być drewniane, aluminiowe, PVC czy bambusowe. Ta budowa umożliwia regulację wpadającego do pomieszczenia światła bez konieczności podnoszenia całej osłony, choć jednocześnie sporym problemem jest kurz zbierający się na listwach. Żaluzje pasują głównie do pomieszczeń o minimalistycznym wystroju.

Z kolei rolety cechują się stosunkowo niską ceną i jednocześnie dużymi możliwościami personalizacji, ze względu na bogatą paletę kolorów oraz faktur, a także kilka typów do wyboru (rolety dzień-noc, plisowane, w kasetkach czy wolnowiszące). Bez trudu można dobrać rolety idealnie pod wystrój pomieszczenia, jednak trzeba pamiętać o jednej poważnej wadzie tego rodzaju osłony. Jasne kolory dość słabo chronią przed słońcem, w związku z czym jeśli istotne jest większe zaciemnienie pomieszczenia, trzeba będzie wybrać ciemniejsze kolory i grubsze materiały, a to z kolei nie zawsze pasuje do stylu w jakim urządzona jest sypialnia.

Rolety i żaluzje od oknabochnia.pl

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rolet?

Jest kilka parametrów cechujących rolety, które są istotne przy ich wyborze:

  • rozmiar – warto zamawiać rolety na wymiar, zbyt duże lub zbyt małe nie wyglądają estetycznie
  • kolor i materiał – w zależności od pożądanego stopnia ochrony przed słońcem
  • transparentność – to ciekawa alternatywa dla osób, które dbają o swoją prywatność, ale nie chcą mieć stale zaciemnionego pomieszczenia. Transparentne rolety przepuszczają rozproszone światło, które nie nagrzewa przesadnie pomieszczenia. Na stronie oknabochnia.pl dostępnych jest wiele rolet tego rodzaju, warto rozważyć ich zakup jeżeli zależy nam umiarkowanym oświetleniu mieszkania.
  • typ – wszystkie rodzaje rolet są bardzo wszechstronne i z powodzeniem można je dopasować do swojego pomieszczenia. Montaż i efekt końcowy będą się nieco różnić, ale funkcjonalność każdego typu jest taka sama i wybór zależy głównie od walorów estetycznych. Warto wspomnieć o roletach typu dzień-noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych zaciemnianych i prześwitujących pasów, co daje szerokie możliwości regulacji stopnia zaciemnienia pomieszczenia.

Jak widać wybór osłon okiennych nie jest prosty, ale mnogość rozwiązań sprawia, że każdy może dobrać coś idealnego do swojej sypialni, zarówno pod względem funkcjonalności jak i walorów estetycznych.

 

 

About KarolinaZajac

Check Also

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu jest niezbędnym krokiem dla każdego …

Najnowsze komentarze

No comments to show.