Home / Zdrowie i Uroda / Hydrafacial – mikrodermabrazja wodna i odżywienie skóry

Hydrafacial – mikrodermabrazja wodna i odżywienie skóry

Hydrafacial to nieinwazyjny zabieg, którego celem jest oczyszczenie twarzy oraz dostarczenie jej substancji aktywnych. Poznaj jej działanie.

Hydrafacial – mikrodermabrazja wodna z aplikacją specjalistycznych substancji aktywnych

W gabinetach medycyny estetycznej coraz większą popularność zdobywają zabiegi bankietowe, czyli minimalnie inwazyjne procedury, które pozwalają na uzyskanie natychmiastowych efektów. Jednym z takich błyskawicznych zabiegów o rewelacyjnych rezultatach jest Hydrafacial, czyli mikrodermabrazja wodna połączona z aplikacją wybranych składników aktywnych.

Czym jest mikrodermabrazja wodna?

Mikrodermabrazja wodna (hydrodermabrazja) to mało inwazyjna metoda oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy. Na rynku istnieje kilka urządzeń, które umożliwiają przeprowadzenie tej procedury. Hydrafacial to urządzenie do oczyszczania twarzy, z którego skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to szczególna odmiana hydrodermabrazji, która stanowi połączenie bezkryształowej dermabrazji z zastosowaniem próżni oraz substancji aktywnych, zawierających antyoksydanty, kwas hialuronowy, glikolowy i salicylowy.

Na czym polega zabieg Hydrafacial?

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial wykonywana jest przy pomocy wyspecjalizowanego urządzenia wyposażonego w różnego rodzaju głowice. Każda końcówka posiada wiele krawędzi ściernych kilkakrotnie złuszczających skórę podczas każdego przejścia, co umożliwia uzyskanie równomiernych efektów dzięki jednoczesnemu wprowadzaniu odpowiednio dobranych preparatów. Głowice wyposażone są również w regulatory poziomu serum, które umożliwiają kontrolowanie przepływu składników aktywnych w zależności od stopnia odwodnienia skóry. Funkcja ta pozwala na dopasowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Każdy z preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu mikrodermabrazji wodnej Hydrafacial ma ściśle określone działanie:

  • Activ-4 – wielofunkcyjne serum, które ma za zadanie oczyścić, nawilżyć i rozświetlić skórę, a także dostarczyć jej cennych witamin i minerałów.
  • Beta-HD – likwiduje problemy cery tłustej i trądzikowej, ma właściwości nawilżające, oczyszczające, ochronne oraz regeneracyjne.
  • Antiox-6 – chroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, wygładza i redukuje zmarszczki.
  • Antiox+ – eliminuje  przebarwienia, precyzyjnie rozjaśnia wybrane obszary skóry.

Procedura trwa około 30 minut i wykonywana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Nie wymaga rekonwalescencji.

Delikatny sposób na oczyszczenie i odmłodzenie twarzy

Podczas mikrodermabrazji wodnej zostają usunięte martwe komórki naskórka, czego efektem jest nie tylko wygładzenie, ale też odsłonięcie zdrowej, chłonnej powierzchni skóry. Najważniejszy wpływ na efekty zabiegu Hydrafacial ma serum aplikowane podczas oczyszczania twarzy. Intensywny peeling wodny pozwala na skuteczne dostarczenie do skóry aktywnych składników. 

W zależności od zastosowanego serum zabieg może poprawić nawilżenie skóry, dodać blasku, a nawet wzmocnić strukturę skóry i zmniejszyć rozmiar porów. Regularne wykonywanie mikrodermabrazji wodnej pobudza syntezę kolagenu w skórze i powoduje zwiększenie gęstości i grubości skóry, a także wzmacnia barierę ochronną naskórka. Hydrafacial pomaga głęboko oczyścić skórę, złuszczyć zrogowaciały naskórek oraz wygładzić i odżywić całą twarz. Mikrodermabrazja wodna znajduje zastosowanie również w: oczyszczaniu twarzy z wągrów, leczeniu i profilaktyce trądziku, redukcji przebarwień, pielęgnacji cery naczynkowej, terapii trądziku różowatego.

Chociaż pozytywne rezultaty można zauważyć już po jednym zabiegu hydrodermabrazji, specjaliści zalecają wykonanie go w seriach. Około 3-5 zabiegów w tygodniowych odstępach powinno zapewnić optymalne efekty, chociaż zawsze warto dodatkowo skonsultować się ze specjalistą. Hydrafacial można połączyć też z innymi mało inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, np. botoksem, mezoterapią igłową, laserowym odmładzaniem twarzy.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły związane z zabiegiem Hydrafacial, umów się na konsultację w warszawskiej Klinice Miracki.  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

About KarolinaZajac

Check Also

Przebarwienia – zapobieganie i zwalczanie. Sprawdzony zabieg na plamy posłoneczne

Słońce, chociaż przyjemne dla skóry, w nadmiarze może jej zaszkodzić. Długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie …

Najnowsze komentarze

No comments to show.