Home / Dom i Wnętrze / Garnki – niezbędnik w kuchni

Garnki – niezbędnik w kuchni

Chcąc poznawać nowe smaki i kuchnię każdego zakątka globu nie musimy chodzić do drogich restauracji czy odbywać częstych podróży za granicę. Odpowiednio przygotowania kuchnia i nieco cierpliwości pozwolą nam odbywać kulinarne podróże na koniec świata, bez wychodzenia z domu! Jak to możliwe?

Stawiaj na produkty wysokiej jakości

Jeśli interesują nas kuchenne eksperymenty i pragniemy poznawać nowe smaki – nic w tym trudnego. Wystarczy znaleźć interesujące nas przepisy i postawić na produkty wysokiej jakości. Tych ostatnich szukajmy przede wszystkim w lokalnych sklepach. Nie tylko wesprzemy region i jego gospodarkę, ale też wybierzemy produkty ekologiczne, z lokalnych upraw.

Znajdź odpowiednie garnki!

Czy garnki mogą mieć wpływ na jakość przygotowywanych potraw? Okazuje się, że tak! Nowoczesne garnki Gerlach to jedna z ciekawszych propozycji na polskim rynku. Producent pokazuje nam ciekawe komplety składające się z kilku lub z kilkunastu elementów, wśród których znajdziemy niewielkie rondelki, jak i duże garnki o pojemności 5-7 litrów. Garnki tej marki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wysokich temperatur, korozją, odkształcaniem. W dnach garnków umieszczono specjalistyczne dyski, dzięki którym możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Takie dyski sprawiają też, że garnek może być wykorzystywany na wszystkich rodzajach kuchenek (również indukcyjnych).

Garnki uzupełniono o szereg elementów, które podnoszą wygodę użytkowania: są to przede wszystkim antypoślizgowe uchwyty, ale również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, lejki, cedzaki. W kompletach garnki posiadają dopasowane pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. W pokrywkach znajdują się niewielkie odpowietrzniki do odprowadzania pary wodnej.

Check Also

Nowoczesna czy też tradycyjna granatowa kuchnia z salonem

To w jakich zestawieniach wybierze się kolor granatowy, zdecyduje o tym, czy będzie się miało …