Home / Dom i Wnętrze / Domy kanadyjskie – warto czy nie?

Domy kanadyjskie – warto czy nie?

Domy kanadyjskie należą do nowoczesnej technologii szkieletowej. Co prawda, drewno było materiałem budowlanym wykorzystywanym przez naszych przodków. Od tej pory jednak nastąpił ogromny rozwój, który pozwolił na tworzenie drewnianych domów całorocznych.

Domy kanadyjskie i domy murowane

Budowanie własnego domu kojarzy się z wielkimi kosztami, których większość z nas nie jest w stanie ponieść i długim czasem oczekiwania. Stawianie domów murowanych – tradycyjnych jest faktycznie drogą inwestycją, która może powstawać wtedy, kiedy sprzyja pogoda, czyli najlepiej wiosną albo latem. Rzadko kiedy za budowanie domu ceglanego ktokolwiek bierze się zimą. Domy kanadyjskie nie są takie drogi (koszta inwestycyjne można obniżyć nawet o 35%). Dodatkowo ze względu na zdecydowaną większość prac suchych domy te można stawiać o dowolnej porze roku. 

Technologia kanadyjska

Jak sama nazwa wskazuje technologia kanadyjska wywodzi się z Ameryki, z Kanady i USA, gdzie już od dawna znana jest ze swoich wspaniałych możliwości. Postawienie wszelkiego rodzaju konstrukcji budowlanych pozwala na budowanie zgodnie ze sztuką, z wyznaczonymi standardami a profesjonalny montaż pozwala na eliminację ewentualnych błędów. Brzmi to skomplikowanie, jednak jeżeli ktoś dobrze zna tą technologię, to będzie wiedział, że tak nie jest. Domy kanadyjskie powinno budować się z drewna drzew iglastych. Wcześniej musi być jednak one poddane odpowiedniej obróbce technologicznej (m.in. czterokrotne struganie). W odpowiednich modułach dostarcza się je na plac budowy.

 

About KarolinaZajac

Check Also

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy

Ubezpieczenie Samochodu: Klucz do Bezpiecznej Jazdy Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodu jest niezbędnym krokiem dla każdego …

Najnowsze komentarze

No comments to show.