Home / Ciekawe / Ubezpieczenie samochodowe – obowiązkowe i nieobowiązkowe

Ubezpieczenie samochodowe – obowiązkowe i nieobowiązkowe

Każdy posiadacz samochodu jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to obowiązuje rok, a po jego zakończeniu konieczne jest zakupienie kolejnego z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC pozwala na pokrycie wszelkich szkód powstałych z naszej winy. Co powinniśmy wiedzieć o ubezpieczeniach OC?

Gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Poszukiwania ubezpieczenia OC dopasowanego do naszego portfela nie muszą polegać na chodzeniu z jednego punktu ubezpieczeń do drugiego. Możemy skorzystać z pomocy wyszukiwarek internetowych – świetnym rozwiązaniem jest punkta.pl. Na stronie porównywarki musimy wpisać nieco danych: markę i datę pierwszej rejestracji samochodu, nasz stać jako kierowcy. Na podstawie podanych danych system wyszuka dla nas najlepsze opcje na rynku. Kolejnym krokiem może być już tylko skontaktowanie się z danym przedstawicielem ubezpieczeniowym!

Warto pamiętać, że ceny ubezpieczenia OC zależne są również od naszego wieku. Im dłuższy nasz staż za kierownicą, tym niższe składki ubezpieczenia OC.

Czy warto posiadać inne ubezpieczenia samochodowe?

OC to nie jedyne ubezpieczenie dostępne na naszym rynku. Coraz większa ilość kierowców decyduje się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, np. AC, czyli Autocasco. Ubezpieczenie to pozwala na odzyskanie pieniędzy niezbędnych do naprawy naszego samochodu lub też uzyskanie rekompensaty w przypadku jego kradzieży. Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie assistance, które przydaje się przede wszystkim w drodze. W przypadku awarii samochodu assistance pozwala nam na skorzystanie z pomocy drogowej, lawety, zapewnienie nam noclegu czy transportu. Dodatkowe ubezpieczenia pozwalają nam się czuć znacznie bezpieczniej na każdego drodze!

 

About KarolinaZajac

Check Also

Dlaczego warto zainwestować w dobry tusz do drukarki?

Sporo osób zastanawia się nad tym, dlaczego warto zainwestować w dobry tusz do drukarki i …

Najnowsze komentarze

No comments to show.