Home / Technologia / Stłuczka a brak OC

Stłuczka a brak OC

Na drogach codziennie dochodzi do kolizji i wypadków. Niespodziewane incydenty mogą przytrafić się nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Przed skutkami spowodowanych przez nas stłuczek chroni nas polisa OC. Co dzieje się w sytuacji, kiedy pojazd sprawcy kolizji nie jest objęty podstawowym, obowiązkowym ubezpieczeniem? Sprawdź!

Przykre skutki zaniedbania

Każdy zarejestrowany samochód, nawet ten nieużywany i stojący jedynie w garażu, musi być objęty ubezpieczeniem OC. Jeśli kierowca będzie zwlekał z kupnem polisy, będzie musiał liczyć się z koniecznością zapłacenia wysokiej kary. Wysokość kar uzależniona jest od ilości dni, które minęły od wygaśnięcia poprzedniej polisy oraz rodzaju nieubezpieczonego pojazdu. Jeśli kierowca samochodu osobowego przeoczył termin przedłużenia ubezpieczenia o maksymalnie 4 dni, będzie musiał zapłacić 1040 zł. Na największą grzywnę muszą przygotować się osoby, które przekroczą termin zapłaty o 14 dni. W tym przypadku kara wyniesie aż 5200 zł.

Najgorszym scenariuszem dla zapominalskiego kierowcy jest spowodowanie wypadku lub kolizji. W tym przypadku poszkodowanej osobie rekompensatę za zniszczenia wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Niestety, sprawca wypadku będzie musiał dodatkowo zwrócić UFG wszystkie poniesione koszty.

OC może być tanie

Wbrew pozorom kupno polisy OC nie musi być dużym obciążeniem dla portfela. Na stronie mfind.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu porównasz ze sobą dziesiątki ofert różnych towarzystw. Niektóre firmy proponują możliwość sms-owego czy mailowego przypominania o zbliżającej się dacie wygaśnięcia polisy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie zapomnisz o podpisaniu nowej umowy.

About KarolinaZajac

Check Also

Maszyny czyszczące – rodzaje

Maszyny czyszczące na bieżąco czyszczą i osuszają powierzchnię, po której się poruszają. Dzięki temu już …

Najnowsze komentarze

No comments to show.