Home / Zdrowie i Uroda / Piękna i nietuzinkowa biżuteria dla pań

Piękna i nietuzinkowa biżuteria dla pań

Biżuteria nie wychodzi z mody – zmieniają się tylko jej rodzaje, wykończenie, zdobienia. Współcześnie mamy olbrzymi wybór dotyczący biżuterii: możemy szukać jej zarówno w sieciowych salonach jubilerskich, jak i niewielkich zakładach prowadzonych przez indywidualnych specjalistów. Bez względu na to, gdzie kupujemy warto mieć podstawową wiedzę, która pozwoli kupować nam wartościowe przedmioty dla siebie i dla bliskich.

Wybieramy metal: złoto, srebro

Podstawą w wyrobach jubilerskich są metale szlachetne – najbardziej cenione jest oczywiście złoto. Musimy być świadomi różnic w jego próbach: w sklepach jubilerskich znajdziemy biżuterię tworzoną ze złota próby 585, 333, 750. Pamiętajmy, że im więcej złota w stopie, tym biżuteria bardziej miękka i plastyczna, podatna na uszkodzenia. Niewielka ilość złota sprawia, że biżuteria jest mniej wartościowa.

Srebro to chętnie wykorzystywany metal – jest znacznie tańszy od złota, przez co i sama biżuteria nie jest droga. Srebro doskonale nadaje się do wyrobu kolczyków, pierścionków. Ze względu na swoje właściwości jest ono podatne na uszkodzenia, zarysowania i odkształcanie.

Kamienie szlachetne i półszlachetne

Szukając nietuzinkowego pierścionka zaręczynowego najczęściej myślimy o diamentach. Warto wiedzieć, że jubilerzy tacy jak savicki.pl mają nam znacznie więcej do zaoferowania! Nowoczesna biżuteria tworzona jest z wykorzystaniem szerokiego wachlarza kamieni szlachetnych i półszlachetnych, które nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale też często są znacznie piękniejsze niż klasyczne diamenty. Do najchętniej wybieranych kamieni szlachetnych wymienia się szafiry, szmaragdy, rubiny. Często kamienie te zestawiane są z kamieniami półszlachetnymi: topazami, ametystami, granatami.

About KarolinaZajac

Check Also

Diagnostyka: Doppler tętnic szyjnych jako klucz do zdrowia serca

Rozwój technologii medycznych odgrywa kluczową rolę w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń. Jedną z najnowszych …

Najnowsze komentarze

No comments to show.