Home / Zdrowie i Uroda / Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Nasze włosy codzienne narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. W okresie zimy problem jest podwójny: częste zmiany temperatury, elektryzujące włos nakrycia głowy, rozdwojone końcówki, brak odżywienia. Jak dbać o włosy w okresie zimy, aby zawsze wyglądały one pięknie? Sekret tkwi w odpowiednich szamponach, odżywkach i maskach!

Znajdź kosmetyki dopasowane do swoich włosów

Podstawą w pielęgnacji jest określenie potrzeb naszych włosów i skóry głowy. W sklepach i hurtowniach znajdziemy szeroki wybór produktów przeznaczonych zarówno do włosów normalnych, jak i często stylizowanych, koloryzowanych, z problemami z nadmiernym wydzielaniem sebum. Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru warto zapytać zaufanego fryzjera o radę.

Zadaniem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum, kurzu, ale i wszelkich zabrudzeń. Szampon nie powinien wyjaławiać skóry głowy – może to spowodować nadmierne wydzielanie łoju, przetłuszczanie się skóry głowy i włosów.

Jaką odżywkę wybrać?

Odżywka do włosów to produkt, który powinien na stale zagościć w naszych łazienkach i kosmetyczkach. Odżywka ma za zadanie przede wszystkim ułatwić rozczesywanie mokrych włosów – to szczególnie ważne, kiedy włosy są długie i gęste. Zadaniem odżywki jest również wnikanie do struktury włosa i odżywianie jej. W tym celu producenci proponują nam różnorodne kosmetyki o ciekawych składach. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się produkty posiadające naturalny skład lub też wyciągi z roślin. Takie produkty nie tylko skutecznie odżywiają, ale również uelastyczniają włos i pozwalają na zamknięcie jego łusek po procesie pielęgnacji. Wśród rekomendowanych marek wymienia się produkty Matrix, Kerastese Paris czy Wella Professionals.

 

Check Also

Hybrydowe zdobienie paznokci

  Zadbane paznokcie są dopełnieniem wizerunku kobiety. Aby cieszyć się pięknymi paznokciami należy skorzystać z …

calganx.net energoefekt.com.pl pepsiohyesabhi.com