Home / Dom i Wnętrze / Materac 180×200 – jaki wybrać do sypialni?

Materac 180×200 – jaki wybrać do sypialni?

Materac 180×200 to dobry wybór do każdej sypialni, gdzie można zmieścić duże łóżko. Niekoniecznie muszą spać na nim dwie osoby. Nawet jedna osoba może zapewnić sobie dużą powierzchnię do spania. Jaki jednak dokładnie musi być taki materac, aby zapewniał nam wygodę podczas snu?

Termoelastyczny materac 180×200

Materac 180×200 wyprodukowany z pianki termoelastycznej wspaniale dopasowuje się do kształtu ciała człowieka. Ciekawostką jest fakt, że przez producentów sama pianka używana do wykonania takich materacy nazywana jest pianka Visco, Fit Foam lub po prostu pianką leniwą. Przy konstruowaniu tego rodzaju materacy bardzo często używana jest kombinacja różnych pianek. Należy dodać, że są to również produkty, które reagują nie tylko na nacisk, ale także na ciepło wydobywające się z ciała człowieka. 

Rehabilitacyjne materace sprężynowe

Materac 180×200 wyprodukowany na sprężynach ma status materaca rehabilitacyjnego, o czym nadal wie bardzo mała liczba osób. Warto jednak zdać sobie sprawę, że umieszczone w pojedynczych kieszeniach sprężyny pozytywnie wpływają na wsparcie naszego kręgosłupa podczas snu. Wielu rehabilitantów poleca taki materac nie tylko osobom starszym, ale również pacjentom zmagającym się z najróżniejszymi schorzeniami kręgosłupa. Co więcej, nie należy go używać tylko wtedy, kiedy nasz kręgosłup daje nam się mocno we znaki. Sprężynowy materac kieszeniowy może być również stosowany w celach profilaktycznych, aby nasze ciało miało najlepsze podparcie w czasie odpoczynku. 

About KarolinaZajac

Check Also

Meble Loftowe – Synonim Nowoczesnego Minimalizmu

W erze, gdzie minimalizm spotyka się z industrialną surowością, meble loftowe stają się nieodłącznym elementem …

Najnowsze komentarze

No comments to show.