Home / Dom i Wnętrze / Dom pasywny i jego okna pasywne

Dom pasywny i jego okna pasywne

Budynki pasywne wymagają ogromnej dokładności przy projektowaniu oraz późniejszym wykonywaniu. To również starannie dobrane elementy, w tym odpowiednie okna pasywne, dzięki czemu całość ma szansę spełniać wszelkie normy, jakie stawia się nowoczesnym domom i pozostałym budynkom pasywnym.

Jak planować domy pasywne?

Budownictwo pasywne ma pewne normy, standardy, których należy się trzymać, jeżeli chce się mieć eko budynek na własność. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby działka gdzie taki budynek powstanie była dobrze nasłoneczniona. W miejscu, gdzie będzie znajdował się dom, firma musi znajdować się minimalna ilość cienia. Do tego warto postarać się, aby teren posiadał naturalne osłony od północno-zachodnich wiatrów. Ważnym jest również dobranie odpowiednich typów przeszkleń i ich odpowiednie rozlokowanie na całej powierzchni budynku. Okna pasywne stanowią w tym przypadku bardzo istotny element.

Wysokiej jakości okna pasywne

Należy zdać sobie sprawę, że tego rodzaju okna pasywne muszą posiadać odpowiednie parametry techniczne, wśród których najważniejszy jest współczynnik przenikania ciepła dla konstrukcji okiennej niższy niż 0,8 W/ (m2K). Należy również zwrócić uwagę na odpowiednie certyfikaty świadczące o ich jakości. Są one wydawane przez Passivhaus Instituts w Darmstadt w Niemczech (PH) i Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej (PIBPiEO). Są to jedyne instytucje, które mają odpowiednie uprawnienia do tego, aby certyfikować nie tylko budynki pasywne, ale również odpowiednie okna.

About KarolinaZajac

Check Also

Meble Loftowe – Synonim Nowoczesnego Minimalizmu

W erze, gdzie minimalizm spotyka się z industrialną surowością, meble loftowe stają się nieodłącznym elementem …

Najnowsze komentarze

No comments to show.