Home / Dom i Wnętrze / Dobrze urządzony jasny przedpokój

Dobrze urządzony jasny przedpokój

Jasny przedpokój to takie miejsce, które obecne jest w każdym domu. W małym lub większym rozmiarze jest miejscem, gdzie rozpoczynamy naszą podróż do świata zewnętrznego, jak również kończymy nasze potyczki z codziennością. Pomieszczenie witające nas po przybyciu do domu musi być odpowiednio urządzone.

Jasny przedpokój w…bieli

Z czym w pierwszej kolejności kojarzy nam się sformułowanie “jasny przedpokój”? Oczywiście, że z jasnymi kolorami – przeważnie z bielą. Tak, jeśli nasz przedpokój jest mały, to biel będzie trafnym wyborem, dzięki czemu optycznie spowodujemy jego powiększenie. Białe może być dosłownie wszystko, począwszy od samej podłogi do samego sufitu. Biel jest bardzo uniwersalnym kolorem, który można dopasować do stylu obowiązującego w dalszych częściach domu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania kolorystycznego będziemy mogli pozwolić sobie również na dodatek w postaci pluszowego dywanu lub nawet obrazu na ścianie.

Dobór odpowiedniego oświetlenia

Dzisiaj rynek oferuje nam różnego rodzaju lampy, które można ustawić w takim pomieszczeniu. Nie zapominajmy jednak, że nie ma być to intensywnie żółte światło, które będzie nas drażniło w oczy. Musi to być przyjemne, delikatne światło, które sprawi, że jasny przedpokój będzie odpowiednio widoczny  z każdego punktu. Dobrym pomysłem są lampy punktowe zawieszone pod sufitem lub też na ścianach oświetlające przejście do pozostałych pomieszczeń w domu. Można również pomyśleć o lampkach punktowych umieszczonych przy samej podłodze lub specjalnej taśmie LED. 

About KarolinaZajac

Check Also

Meble Loftowe – Synonim Nowoczesnego Minimalizmu

W erze, gdzie minimalizm spotyka się z industrialną surowością, meble loftowe stają się nieodłącznym elementem …

Najnowsze komentarze

No comments to show.